Žilinská univerzita > Fakulta riadenia a informatiky > Katedra informačných sietí

SIP UA

SIP User Agents(HW a SW telefóny)

Ten open-source Sip clients - features overview - November 2011

The table provides feature overview of ten open source SIP clients:

 

Qutecom

Najprv sme si vytvorili účty na verejnom SIP serveri (Iptel.org).

Následne sme nainštalovali program Qutecom 4.5.0 a prihlásili sme sa naň pomocou novovytvorených účtov na serveri Iptel.org .

 


 

 

Konfigurácia programu Ekiga

 

Na úvodnom cvičení z predmetu Počítačové siete 3 sme sa zaoberali rôznymi programami na prenos hlasu cez IP (VOIP), ktoré používajú protokol akým je napríklad SIP. Tento návod by mal pomôcť pri nastavovaní Ekigy.

 

Configuring IMS Boghe to use SIP over IPv6 for an IETF SIP network

After some testing I have found another SIP client, which shoud be used for SIP over IPv6 testing. The first one is Linhpone and the second one is IMS Boghe client. Right, Boghe is mainly IMS client, but may be used as an IETF SIP client, which allows to register and use an IETF SIP based network.

To make it working using IPv6 you have to change the following. Start the client and from the main menu choose Tools and Options. 

Configuring Linphone to use SIP over IPv6

In present days (start of the 2011) is not so easy to find SIP client which correctly support the using of IPv6. Up to now, with thanks of kamailio usr list, I found only one softphone and it is Linphone. It is quite simple softphone, but for IPv6 testing it is still enough.

To configure Linphone using IPv6 we have to change following:

 

Start linphone -> from main menu choose Preferences and on the fisrt tab check in USe IPv6 instead of IPv4Connecting IMS Boghe client to an IETF SIP network


Boghe IMS client can be used as the SIP client connecting to your IETF SIP network, for example those build up over kamailio.

The client settings, in my case, where I'm using ps.sip.uniza.sk domain with proper DNS and SRV records, it have to be:

Display Name: Palo
Public identity: sip:palo@ps.sip.uniza.sk
Pivate identity: palo@ps.sip.uniza.sk
Password: password
Realm: sip:ps.sip.uniza.sk

 

Now go to network tab and setup Proxy CSCF.Nastavenie SIP telefónu Xlite 4.0 pre prostredie laboratórii B301 a B303


Pri nábehu vyučovania predmetu Počítačové siete 3 s problematikou VoIP sme sa stretávali s problémom korektnej identifikácie audio vstupov a výstupov, nakoľko OS Win 7 ich ponúka v našom prostredí niekoľko. Následne bolo problematické zabezpečiť korektné nastavenie zvukových zariadení v telefóne Xlite, ktorý ich navyše aj po nastavení menil.Upgrade firmvéru VoIP telefónu Well 3130IF


Pri upgrade firmvéru telefónu Well 3130IF na aktuálny firmvér, stiahnutý zo stránok http://www.joyce.cz/soubory/fw-3130if-17-261-r2-zip.zip došlo ku chybe "Update fail". Pri pátraní a dotazovaní sa zistilo, že išlo o upgrade firmvéru 1.x na verziu 1.7, a ten treba urobiť na základe následujúcich krokov:Konfigurácia VoIP telefónu Linksys SPA921 aby používal SRV DNS


V tomto článku je konfigurácia telefónu Cisco Linksys SPA 921 SIPURA. Problém je, že sa tam naezadáva dns meno sip servera ale joho IP adresa, čo niekedy môže byť problém (u nás bol). V prípadem, že by sme tam jednoducho zadali dns meno servera, telefón nebude hľadať SRV record ale A record. Treba nastaviť položky ako je na obr.

 Nastavenie SIP presence na SIP UA Xlite a Bria


EyeBeam

Nastavenie presence služby pre registrovaný účet na SIP UA telefona EyeBeam:

Vyber nastavenia pravým klikom na display telefónu:

 

Vyber účet pre ktorý chceš registrovať presence:

A vyber Presence Agent

Syndicate content