Získanie inštalačných súborov k Opnet modeler

Inštalácia programu OPNET Modeler® sa skladá z inštalácie 3 programov:

• Modeler
  • Model Library
  • Documentation

Tieto programy je možné stiahnuť zo stránky http://www.opnet.com/ po zaregistrovaní sa ako nový užívateľ na adrese https://enterprise1.opnet.com/support v časti "New Users":

Všetky položky označené červenou hviezdičkou (*) je nutné vyplniť. Je dobre vyplniť aj pole "Organization:", kde stačí napísať "University of Zilina".

Pole "OPNET Group ID" je potrebné vyplniť šesťmiestnym číslom, ktoré sa dá získať od osôb uvedených v časti kontakt. ODKAZ: TU.

E-mail musí mať tvar univerzitného e-mailu. Teda musí obsahovať  uniza.sk resp. st.uniza.sk (XY@fri.uniza.sk / XY@st.fri.uniza.sk)

Registráciu potvrdíme tlačidlom "Finish".

Približne do dvoch pracovných dní nám príde e-mail, v ktorom je meno a heslo na prihlásenie sa:

Svoje meno a heslo zadáme na už spomínanej URL adrese a potvrdíme.

Následne sa posunieme dole, kde nájdeme odkaz "OPNET Modeler®"

V tomto okne si zvolíme verziu programu, ktorý chceme nainštalovať na náš počítač.

Objaví sa nám ponuka na stiahnutie všetkých 3 už spomínaných častí programu, pričom si môžeme zvoliť, ktorý operačný systém používame (v tejto ukážke je to Windows). Pokračujeme výberom operačného systému.

Tu stačí vybrať krajinu, v ktorej sa momentálne nachádzame. Pokračujeme kliknutím na "I certify the above information to be correct".

Celý tento formulár musíme vyplniť. Položky zvýraznené červenou farbou sú povinné. Po vyplnení formulára pokračujeme jeho potvrdením kliknutím na "I certify the above information to be correct".

Teraz sa objavil odkaz na stiahnutie prvej časti programu. Klikneme naň a zvolíme možnosť "Uložiť súbor":

Počkáme, kým sa nám súbor stiahne. Potom sa vrátime na web, vyberieme si druhú časť programu a postup opakujeme (pri ostatných 2 častiach programu nemusíme vypĺňať formulár).

Všetky tri časti programu dáme do jedného priečinku a môžeme začať s inštaláciou.

Návod k inštalácii môžeme nájs TU