Menu Zavrieť

Inštalácia Microsoft Visual Studio 2010 Professional

Na začiatok si potrebujeme stiahnuť inštalačný súbor Microsoft Visual Studio 2010 Professional, ktorý nájdeme tu: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=16057

 

Po jeho stiahnutí a spustení sa objaví okno, v ktorom klikneme na "Install Microsoft Visual Studio 2010". Týmto spustíme inštaláciu:

 

 

V tomto okne môžeme odškrtnúť možnosť "Yes, send information about my setup experiences to Microsoft Corporation". Pokračujeme kliknutím na "NEXT":

 

 

Tu si prečítame licenčné pravidlá a potvrdíme ich označením možnosti "I have read and accept the license terms." Pokračujeme kliknutím na "NEXT":

 

 

V tomto okne si zvolíme typ inštalácie "Custom", pretože budeme voliť len niektoré časti inštalácie. Môžeme si tu zmeniť aj umiestnenie, kde sa má program nainštalovať. Odporúča sa nechať pre inštaláciu preddefinovanú cestu a potvrdiť kliknutím na "NEXT":

 

 

Tu si zvolíme časti, ktoré chceme nainštalovať. Odškrtneme všetky okrem "Visual C++". Pokračujeme kliknutím na "NEXT":

 

 

Teraz musíme počkať, kým sa inštalácia úspešne dokončí:

 

 

Po dokončení inštalácie sa zobrazí okno, kde sú informácie o tom, že inštalácia bola úspešne dokončená. Pokračujeme kliknutím na "Finish":

 

Po úspešnej inštalácii spustíme "Visual Studio Command Prompt (2010)". Odkaz sa nachádza v: ŠTART => VŠETKY PROGRAMY => MICROSOFT VISIAL STUDIO 2010 => VISUAL STUDIO TOOLS:

 

 

Po spustení odkazu sa spustí príkazový riadok, kde postupne nastavujeme parametre programu príkazmi "set INCLUDE, set LIB a set Path".

Celý obsah príkazového riadku skopírujeme do poznámkového bloku. Príkazový riadok môžeme zavrieť.

 

 

Pre overenie môžeme použiť príkaz CL.

 

 

Z tohto poznámkového bloku budeme kopírovať cesty pre systémové premenné INCLUDE, LIB a Path:

INCLUDE: Skopírujeme celý vygenerovaný reťazec

LIB: Skopírujeme reťazec po začiatok premennej LIBPATH

Path: Skopírujeme reťazec po reťazec, ktorý obsahuje "C:\Windows\System32":

 

 

Teraz musíme nastaviť dané systémové premenné. Otvoríme vlastnosti počítača. V ľavom menu zvolíme možnosť "Rozšírené systémové nastavenia". Následne v novom okne zvolíme možnosť "Premenné prostredia…":

    

 

 

V tomto okne postupne pridáme nové systémové premenné. Pridať bude stačiť 2 nové systémové premenné. Systémová premenná "Path" je už v systéme vytvorená a budeme ju len upravovať:

 

 

Postupne vytvoríme nové systémove premenné tak, že vyplníme názov premennej (INCLUDE, LIB) a do poľa "Hodnota premennej:" skopírujeme reťazec podľa vyššie spomínaných pravidiel.

Následne všetko potvrdíme a pozavierame. Týmto je inštalácia MS Visual Studio 2010 Professional úspešne ukončená.

Program Opnet Modeler sa vzhľadom na operačný systém inštaluje do rôznych priečinkov. Napr. priamo na C:/Opnet alebo do C:/Program Files/Opnet prípadne do C:/Program Files (x86)/Opnet.

Rate this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.